Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
104

***

Pirms brīža es atgriezos no ļoti garas dienas Ziepniekkalnā. Biju tur pie sava drauga, izbijuša kolēģa no divām darbavietām un visādi citādi forša čoma iedzert. Jau pasen bijām runājuši satikties pie viņa, bet vienmēr kaut kas nebija saskaņojams. Līdz pat februārim es biju viņu pametis novārtā un viņš man tika rakstījis, ka tā arī neesmu pie viņa aizbraucis. To nu es centos labot un jau tanī pat nedēļā sarunāju pie viņa aizbraukt. Gadījās gan tā, ka viņš tika ierauts nepatīkamās lietās (bēres utt.), tāpēc atcēlās mūsu plānotā tikšanās līdz pat šai nedēļai. Arī grāmatu izstādē mēs tikāmies un kopīgi pacilājām grāmatu kaudzes, bet tas nav tas.

Lai nu kā, šodien no Juglas minu visu to gabalu ar velosipēdu un priecājos par labo laiku. Minu garāku ceļu nekā man bija vajadzējis mīt. Pēcpusdienā bija vien +2 grādi, bet jau atpakaļceļā gaisa temperatūra bija krietni augstāka, lai gan bija jau vēls. Tas nozīmē, ka pa dienu, kad biju pie Māra, ārā bija vēl krietni siltāks. Nedaudz sanāca izbaudīt arī šīs dienas siltumu, jo reizes divas mēs gājām uz veikalu, kas nebija turpat pie mājas esošais. Ne tik daudz par procesu šoreiz gribēju rakstīt, jo nekas īpašs jau tur nebija, ja neskaita to, ka arī Anna vēlāk atmina līdz Mārim un uz brīdi mēs bijām kopā šajā jaukajā pasēdēšanā. Bija uzkodas, dzeramais un TV, kuru es pats nekad neskatos un man arī mājās tāds nav.

Tā nu mēs padzērām alu pa alum līdz pienāca vakars. Starp citu, Māris dzīvo netālu no rakstnieka Māra Bērziņa mājas. Iesākumā pat biju domājis piebraukt arī tur, bet tobrīd vēl nezināju, ka iedzeršana ievilksies līdz pat deviņiem un vēl vairāk. Nu nekas, gan jau citu reizi apciemošu arī Bērziņu.

---

Nu jā, šoreiz gribēju rakstīt par sāpēm, kādas mani pārņēma braucot mājup. Tās mani mocīja jau pēdējo pusstundu, kuru pavadīju Māra dzīvoklī skatoties seriālus un dzerot alu. Nezinu, kas bija pie vainas, bet alus daudzums tas noteikti nebija. Jā, es izdzēru daudz, bet arī citas reizes esmu dzēris tādus kvantumus, bet nekad mani nemocīja šādas galvassāpes. Var jau būt, ka spiedošās sāpes bija tikai dēļ jauktajām alus šķirnēm. Sāpes mani mocīja visu ceļu līdz Āgenskalnam un arī ceļā uz Juglu. Dažbrīd, kad braucu pa Rīgas „izsmalcinātajiem” ceļiem vai uzbraucu uz bruģa, sāpes bija īpaši manāmas. Es piemiedzu acis, bet mājās iedzēru pat citramona tableti. Tomēr palīdzēt tā nespēja.

Un labi, ka veloceļš bija cilvēku brīvs. Es minu un klausījos mūziku. Ne vienu pašu troksni no ārpuses nedzirdēju. Tikai klusumu, kas jaucās ar manis izvēlēto mūziku. Bet sasodīts, kā man sāpēja galva. Dažbrīd pat centos saspiest savus deniņus, kuri tik ļoti pulsēja. Dažbrīd likās, ka mana galva pārsprāgs, ka no tās kā zibens izšausies viss mans domu krājums... Ak, dievs, es miru nost. Sāpes bija (ir) nepanesamas. Pasakiet, kā lai ar tādām aizeju gulēt?

---

Iedomājies, Alfas rajonā pat biju iedomājies par iešanu grāmatnīcā pēc pasūtītajām grāmatām. Mans telefons tobrīd bija miris un bija jau pāri desmitiem. Bet es tik un tā gribēju tās dabūt. Kad sapratu, ka man nespīd šāda ekstra, es turpināju mīties, lai gan uz brīdi vēl iedomājos – varbūt darbā bija Elza, varbūt viņu varēja satikt? Lai gan viņa ar mani nemaz nerunā. Nekas, varbūt varējām parunāt. Bet tā bija ļoti maza doma. Vien īsu brīdi uzplaiksnījusi. Kā pilnmēness, kurš slēpās aiz mākoņiem. To iedomājos tikai tad, kad pāri trotuāram gāja bariņš meiteņu, kurām nobraucu līdz ar apkakli. Kā dienā, kad līdzīgi nobraucu garām kādam pārim. Todien pat sajutu viņa mutes tabakas smārdu. Es nobraucu viņam gar plecu. Es neatskatījos, lai gan zinu, ka viņš noteikti ļoti sabijās. Šad un tad man sanāk šādi nobraukt garām kādam idiotam, kurš ieņēmis veloceļu. Gribētos jau ar beisbola nūju veikt šādu manevru, bet gan jau būs labi arī bez tās... Un nu jau es atkal aizrunājos... Ar visām savām galvassāpēm... Kā skrūvspīlēs iespiests es tagad rakstu. Es gribētu daudz vairāk uzrakstīt, bet ar tādu galvu to nav iespējams izdarīt...

 Autors: fakingsons Galva skrūvspīlēs
1
104

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 15.03.17 09:19
 
4
0

  

exkluzīvais avatars
Medaļa SociālistsMedaļa UberautorsMedaļa Sociālists
  exkluzīvais 15.03.17 11:00
 
2
0

  +

fakingsons avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Autoru autorsSpēja Oriģinālautors
  fakingsons 15.03.17 23:03
 
0
0

atbildot uz 555 komentāru " dzert un braukt. kauns " ..jā, protams