Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
652

Kopš pirmā pasaules kara, kad kaujas laukā parādījās pirmie tanki, tie ir gājuši caur daudzām izmaiņām. Ir izmēģināti dažādi dizaina koncepti, daži veiksmīgi, daži ne tik veiksmīgi, bet visi ar vienu mērķi - nodrošināt to, ka tankiem piemīt tādas specifiskās īpašības, kas ļauj tiem izpildīt viņiem uzticētos uzdevumus konkrētajās pasaules vietās. Tas ir novedis pie tā, ka katra nācija, kura ražo sev tankus, to dara nedaudz savādāk; vieni koncentrējas uz pārgājību, citi uz ugunsspēku, vēl citi uz bruņām. Katra nācija vēlas iegūt tankus, kuri vislabāk atbilst viņu militārajai politikai un klimatiskajiem apstākļiem, kādi ir viņu valstī.

nbsp nbspTaču ko darīt... Autors: Mao Meow UDES XX 20 – iespējams, neparastākais tanks pasaulē!
1.

   Taču ko darīt, ja ir nepieciešams tanks, kuru varētu izmantot tālajos ziemeļos vai pat teritorijās aiz Ziemeļu polārā loka, kur biezā sniega kārta kļūst par šķērsli pat vismodernākajiem kaujas tankiem. Zviedriem bija atbilde, ap 1980. gadu tika izveidots UDES (Direct Fire Combat Vehicles) XX 20 tanks, kuru izstrādājot tika īpaši piedomāts par tā pārgājību sniegotos apvidos. 

nbsp Atscaronķirībā no... Autors: Mao Meow UDES XX 20 – iespējams, neparastākais tanks pasaulē!
2.

  Atšķirībā no klasiskajiem tankiem šis tanks bija sadalīts divos atsevišķos nodalījumos: priekšējā nodalījumā atradās vieta trīs cilvēku komandai, ieroču kontroles sistēmām un pašam lielgabalam, otrajā nodalījumā atradās munīcija 120 mm lielgabalam priekš 35 šāvieniem un 600 z/s motors. 
 

nbsp nbspTanks bija aprīkots... Autors: Mao Meow UDES XX 20 – iespējams, neparastākais tanks pasaulē!
3.

   Tanks bija aprīkots ar 120 mm L44 lielgabalu, tādu pašu, kāds bija vecākas paaudzes Leopard 2 tankiem. Tas savienojumā ar tanka nelielo svaru, kurš nepārsniedza 25 tonnu, ļāva tam pārvietoties ar 65 km/h pa relatīvi sniegotiem un grūti izbraucamiem apvidiem. 

nbsp nbspPapildus... Autors: Mao Meow UDES XX 20 – iespējams, neparastākais tanks pasaulē!
4.

   Papildus tam tanka posmi bija savienoti ar hidraulisku „roku”, kas ļāva bīdīt tanka nodalījumus ne tikai uz sāniem, bet arī uz augšu un leju. Rezultātā tanks bija spējīgs pārvarēt šķēršļus pat 1.7 metru augstumā. 

nbsp nbspTiesa zviedri... Autors: Mao Meow UDES XX 20 – iespējams, neparastākais tanks pasaulē!
5.

   Tiesa, zviedri uzbūvēja tikai divus šī tanka prototipus, jo, kā testi atklāja, pat 25 tonnas ir par daudz sniegotajiem ziemeļu plašumiem. Rezultātā daļa iegūto zināšanu tika nodotas citu projektu izstrādei, bet šis projekts tika slēgts. 

 

Spied šeit, lai nonāktu manā profilā un seko man, lai uzzinātu visātrāk par jauniem rakstiem.

0
652

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 01.08.16 10:08
 
6
0

Nu viņu Bandvagen 206 ir izcila caurgājamība un pat spēja neilgi peldēt. Pilnībā saprotams kādēļ viņi uz tāda projekta bāzes tanku grib taisīt

Tourist avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  Tourist 01.08.16 17:21
 
2
0

  

Vilnis Salzemnieks avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa BetmensMedaļa Moderatora favorīts
  Vilnis Salzemnieks 10.06.17 15:42
 
3
1

Baigi bessī ja attiecībā pret tādu iekārtu kā tanks  tiek lietots termins ''dizains''. Ja runājam par kaujas mašīnas uzbūvi un tehniskajām īpašībām var būt tikai mūsdienās šis termins patiesībā ir ieguvis kādu nozīmi. Pirms kādam kaut ko stāstam atceramies ka Dizains ir priekšmetu un vides mākslinieciskā projektēšana, kā arī konstruēšana. Tam ir trīs funkcijas (estētiski simboliskā, tehniskā un praktiskā). Pastāv dažādi dizaina veidi: interjera dizains, modes dizains, rūpnieciskais dizains  Bruņoto kaujas mašīnu radīšanā iepriekš šie rādītāji nav bijuši svarīgi. Galvenais kam vienmēr pievērsa uzmanību bija. Tehniskais raksturojums. kopējā massa, bruņojums, kaujas uguns spēks, pārvietošanās ātrums un maksimālais attālums pret degvielas patēriņu. Atstāsim dizainu arhitektiem un patēriņa preču ražotājiem.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 10.06.17 18:03
 
1
0

Nu viena lieta, ko uzreiz var bildē redzēt tankam kā trūkumu braukšanai par sniegu, ir relatīvi šaurās kāpurķēdes.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.09.16 07:45
 
0
0

Izskatās diezgan nepraktisks   

kutas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Bakalaurs
  kutas 12.06.17 04:07
 
0
0