Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
53

Beidzot ir izstrādāti plāni materiāli, kuri spēj fokusēt gaismu neizmantojot izliekumu, bet gan virsmas nanostruktūru. Viens no ierobežojošajiem faktoriem plānu mikrokameru izveidē ir tā dēvētā kameras lēca, kurai nepieciešam ir caurspīdīga materiāla izliekums, lai fokusētu gaismu uz fotojūtiga materiāla vai matrices, kas nosaka, uzņemtā iespējamos izmērus un to, cik kvalitatīvs būs reģistrētais attēls. Jau kādu laiciņu bija iespēja izmantot līdzenu virsmu gaismas fokusēšanai veinā punktā, vienīgais tehnoloģija nebija izstrādāta, lai to panāktu ar visu redzamo krāsu spektru. Šogad Paulsona inženierskola nāca klajā ar paziņojumu, ka viņiem sanācis izmantot līdzenu virsmu visa redzamā krāsu spektra fokusēšanai vienā punktā.

Gaismlieces tehnoloģija:
+ caurspīdīga virsma pārklāta ar nanostiebriem, kuri atsevišķa diapazona gaismu kolektē uz gaismas jūtīgo elementu
+ tiek prognozēts, ka šādu gaismas kolektoru izmaksas ir krietni vien zemākas par lēcu izstrādi, jo lēcu ražošanas proces ir viens no laikietilpīgākajiem un resursietilpīgākajiem
+ ierīces kuras tiktu aprīkotas ar šāda veida uzlabojumiem varētu ražot krietni vien plānākas vai mazākas

Tehnoloģija paredz noteiktā attālumā novietot ar nanostiebriem pārklāto virsmu vai jo lielāku vēlēsies attēlu, jo tālāk būs no gaismas jūtīgā elementa jābūt fotojūtīgajai ierīces matricai, tomēr sadalot ar caurspīdīgo un nanostiebriem pārklāto virsmu vairākos sektoros ir iespējams fotojūtīgo elementu novietot gandrīz pie pašas gaismu kolektējošās virsmas, lai pēc tam katrā sektorā savākto gaismu apvienotu vienā attēlā. Šāda veida manipulēšana ar gaismu, ļautu attēla reģistrējošās ierīces padarīt praktiski nepamanāmi plānas un mazas, kur noteicošo ierīces apjomu veidos citas komponentes, tādas kā attēla glabāšanai izmantojamā atmiņa un dažādi raidelementi vai kontroliekārtas.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Gaismliece
1.
 Autors: Strāvonis Gaismliece
2.

Pievienotie video

5
53

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa NostradamsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  SAMSS 07.01.18 12:32
 
2
0

  

Strāvonis avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa Autoru autorsMedaļa Palaidnis
  Strāvonis 07.01.18 12:32
 
0
0

atbildot uz SAMSS komentāru "    "