Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
36

Nesen amerikāņu zinātnieki guva ievērojamu sasniegumu, izveidojot mākslīgo dzemdi. Tajā tika turēti aitu embriji. Pirmie izmēģinājumi noritēja labi, un, iespējams, ka drīzumā šis aparāts tiks izmantots neiznēsāto bērnu glābšanai.

Filadelfijas Bērnu slimnīcas... Autors: STUDENTUS Dzīvu jēru ievietoja plastikātā.
1.

Filadelfijas Bērnu slimnīcas ārsti uzmodelēja dzemdi ar sterila un noslēdzama plastikāta konteinera palīdzību. To piepilda ar šķidrumu, kurš sastāva ziņā imitē augļūdeni. Sirds sūknē jēra asinis, un caur mākslīgo nabu tās virzās uz speciālu aparātu, kur tiek bagātinātas ar skābekli.

Pēc 105 ndash 120... Autors: STUDENTUS Dzīvu jēru ievietoja plastikātā.
2.

Pēc 105 – 120 grūtniecības dienām (cilvēkiem tas atbilst 23 nedēļām) aitu embriji tika ievietoti mākslīgajā dzemdē. Pēc 4 nedēļām viņiem pilnīgi izveidojās plaušas un smadzenes. Dzīvnieciņi varēja atvērt acis, bet uz ķermeņa auga vilna.

Projekta vadītājs Alans... Autors: STUDENTUS Dzīvu jēru ievietoja plastikātā.
3.

Projekta vadītājs Alans Fleiks saka, ka izgudrojums var ievērojami palielināt to bērnu izdzīvošanas izredzes, kuri piedzimuši līdz 25. grūtniecības nedēļai.

Fleika britu kolēģi apgalvo, ka šo izgudrojumu jau var uzskatīt par izrāvienu, kaut vai tāpēc vien, ka mākslīgo dzemdi zinātnieki ir mēģinājuši izveidot jau daudzus gadus!

Pievienotie video

1.
2.
Izmantotie avoti:
http://amizanti.lv
0
36

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 19.05.17 20:34
 
1
0

Mhmm, interesanti.