Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
68

Labs vakars dārgie spoki. Klāt vasara. Skolēniem tā ir atpūta, studentiem sesijas laiks un hokeja menedžeriem -karstākais laiks papildinājumu meklējumos, lai gatavotos sezonai un sasniegtu vēlamos mērķus.

Tā kā RD ir spēcīgākā Latviju pārstāvošā komanda, neskaitot izlasi (Nerunāsim šoreiz par to no kurienes nāk nauda, iztiksim bez politikas šajā rakstā) rodās interese apskatīt, kas teorētiski varētu papildināt RD.

Jāsaprot, ka kodols noteikti būš ikgadējais šis tas no top latviešiem, 2. šķiras latviesi + 6-7 ārzemnieki. Lai redzētu, kas teorētiski varētu papildināt apskatīšu vairākas gan top, gan otrās šķiras līgas un izvērtēšu, kas, manuprāt RD varētu būt kā papildinājums. Tā kā neesmu ne Sējējs, ne Savickis tā ir tīra fantāzija, taču, kas zin, varbūt kāds no rakstā piesauktajiem patiešām spēlēs RD. Apskatīti tiks tikai brīvie aģenti - ja kāds, šobrīd tāds neskaitās manā "analīzē viņš neiekļausies. Apskatītas tiks 10 līgas - NHL, AHL, NLA, Del, KHL, SHL, Liiga, VHL CZE ekstralīga un Slovakijas augstakā līga. Jautājumam, kāpēc nepētu Kazahstānu, Baltkrieviju, NLB, BAČ, LHV, Allsvenskan, ECHL u.c. otrās šķiras līgas- jo pārsvarā izņemot, Latvijas puišus diez vai tur, ko vērtīgāku var atrast un manā izpratnē labāk 2 - 5 augsta kalibra "leģi" nekā vesels bars ar lētajiem. Lēto vietā labāk, lai spēlē vietējie. Patīkamu lasīšanu, varbūt, kādam ir kāds viņa "fantāzijas kandidātpapildinājums", ko droši ierakstām komentāros.

p.s. otrajā lapā tikai titulbilde.

Ņemot vērā ka NHL spēlētāji... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
1.

Ņemot, vērā, ka NHL spēlētāji, pat otrās šķiras ir dārgi, iespēja, ka kāds šīs līgas pārstāvis varētu uzspēlēt Rīgā ir maza, taču arī agrāk Rīgā ir spēlējuši spēlētāji ,kuriem NHL ir bijis ko teikt (Jurčina, Lundmārks, Arnasons, tas Ozoliņš galu galā.)

Sāksim ar Zemgu Girgensonu. Pavisam nesen Rīga ieguva tiesības uz Zemgu. Lai arī iespēja, ka Zemgus pievienosies Rīgai ir apmēram 0,01 %, ja kaut kas noiet greizi ar Sabres un citi klubi neizrāda interesi, kas tāds varētu notikt. UN, lai arī Zemgus nav snaiperis, tas būtu vismaz sākotnēji gan skatītāju dzinulis pie tv ekraniem un Arēnā, gan, pastiprinājums aizsardzības līnijā un mazākumā, kā arī potenciāls kapteinis/kapteiņa asistents.

Ronalds Ķēniņš - vēl viens latvietis un vēl viens potenciālais vairak sitējs nevis snaiperis, kurš arī šobrīd ir brīvais aģents

Par ārzemniekiem - iztikšu bez vairakiem skaļiem uzvārdiem spēka gados, jo dažam labam no tiem līgums ir pus Dinamo budžeta apmēros un tas būtu pārāk naivi.

Šeins Douns - 39 gadus vecais kanādietis un ilggadējais koijots, kurš Rīgā ir uzspēlējis tajā laikā vēl Fīniksas kluba sastāvā pārbaudes spēlē, Rīgai būtu noderīgs papildinājums - neskatoties uz vecumu 40+ punktus savāc regulāri.

Viktors Tihonovs (jun) Slavenā trenera mazdēls. Pagājušā sezona NHl tīra izgāšanās, taču visi zin, ka KHL novērtēts un spēcīgs. Ja atgriezīsies KHL, visticamāk SKA, taču pastāv iespēja, ka puisis varētu uzspēlēt savā teritoriālajā dzimtenē. 1.-2. maiņas spēlētājs.

Jākubs Nakladāls - Čehu un slovāku leģionāri Rīgā bieži parāda labu sniegumu. Nakladāls KHL jau ne vienu vien pudu sāls apēdis un Rīgā ļoti labi aizvietotu aizgājušo Sotnieku.

Kristians Erhofs. Pieredzējušais vācu aizsargs,arī Girgensona agrākais komandas biedrs visticamāk nepaliks Čikāgā. Pēdējās sezonās Erhofam arī statistka vairs nav vecā un traumu netrūkst. Kāpēc, lai puisis nenomainītu skarbo NHl, pret krietni mierīgāko KHL? Rīga stabils pirmais aizsargu pāris.

Dainius Zubrus - mūsu "braļukas" Dainius ir karjeras otrajā pusē. Stabils NHl spēlētājs, kuram, tomēr jūt, ka karjera iet uz beigām. Teiktu ja Sharks izcīnīs Stenliju,dosies prom no NHL. Mājās Lietuvā diez via ir ieinteresēts spēlēt, taču kāpēc, lai tas nebūtu KHL? Krievu klubi diez vai zvejos veterānu, taču Rīgai tas būtu interesants papildinājums, gan no pieredzes, gan spēles uz faniem viedokļa. 2.-3. maiņa

 

 

AHLJāsāk ar Kristeru... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
2.

AHL

Jāsāk ar Kristeru Gudļevski. Mūsu vārtsargam īsti neiet Tampā/Sirakūzās. Var jau spriest cik kluba vaina, cik paša Gudļevska, taču skaidrs ir viens - Rīgai viņs noteikti būtu pastiprinājums vārtu līnijā un es labprātakskatītos uz vārtu līniju latviešu puisis+ ārzemnieks nevis 2 ārzemnieki.

Kā citi varianti no šīs līgas tieši vārtsargu jautājumā varētu bū pieredzējušie Džeisons Labarbera un Jans Denī, šogad vairākos NHL un AHl klubos spēlējošais Bens Skrivenss un KHL jau iepazītais Marks Dekaničš, kuram sevi ZA ārēs nav izdevies pierādīt. Jebkurš no šiem vārtsargiem varētu būt stabils ,kā minimums 2. numurs. Veidojot rotāciju ar Sedlāčeku vai ja atgriežas Gudļevskis, Rīgas Dinamo atkal būtu pietiekami iespaidīga vārtsargu līnija.

No uzbrucējiem pamatīgu interesi raisa gados jaunais krievs Hohlačovs. Atceroties Savicka teikto pēc sezonas Rīga, šogad plāno lietot vairāk gados jaunu krievu spēlētāju. Ja tas tiešam tā jādara - 22 gadus vecam spēlētājam 68 punkti 60 spēlēs nav slikts rādītājs.

Arī pietiekami pieredzējušais (259 spēles NHL) krievu aizsargs Ņikita Ņikitns nebūtu slikts variants - kā nekā vienmēr meklējam aizsargu labroci.

Ko līdzīgu gribētos teikt par Tī Džei (TJ) Brenanu - aizsargam 68 punkti AHL sezonā ir pat ļoti atzīstams rādītājs. Šim aizsargam noteikti būtu iespējas kļut par komandas līderi un Rīgu, kā ceļu uz KHL bagātajiem klubiem.

Magnuss Pajārvi Svendsens. Agrāk ļoti augstu novērtēts jaunais talants, arī tagad par veterānu nenosaukt, bet ZA karjerā kaut kas līz galam nav sanācis. Rd potenciāls 1.-2. maiņai noteikti ir.

Kā potenciāli spēcīgs papildinājums centrā varētu būt vācietis Matiass Plahta. Pirmās maiņas centrs diez vai, taču 2.-3. maiņa varētu būt viņa.

Laiks paskatīties tepat... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
3.

Laiks paskatīties tepat KHL

Tos, kuri šobrīd no RD skaitās brīvie aģenti nerēķināsim.

No vārtsargiem KHL tirgū lielāko interesi izraisa pieredzejušie un spēcīgie Džefs Glāss (kura vārds savlaik jau tika locīts ap RD) un vēl pieredzējušākais Maikls Gārnets.

Atkal runājot, par jauniem krievu puišiem -nebūtu slikti iegūt Nikolaju Prohorkinu. Pieredzējis spēlētājs un ar potenciālu būt par līderi.

Daudzi teiks Radulovs. Pirmkārt neticu, ka Radulovs jebkad spēlēs RD, pat ja RD piesolīs lielu naudu, otrkārt, RD, kā vājai un ne bagātai komandai svarīga ķīmija- ļoti šaubos, ka Radulovs nāktu par labu komandas ķīmijai.

Toties nebūtu slikti pārvilināt ļoti rezultatīvo aizsargu Maiklu Landīnu vai "baltkrievu" Džefu Pletu. Abi šīe spēlētāji būtu spēcīgs papildinājums. To pašu gribētos teikt par tādikā Juka- Mati Altonens , Raiens Veske vai Tomašs Mertls. Jebkuram no šiem būtu potenciāls 1. maiņai. Ja paskatās mazliet "zemākus" plauktiņus un RD makam ticamākus, nebūtu slikti atgriezt Linusu Videlu vai iegūt  Edgara Masaļska komandas biedru Zatoviču (par šo gan ja nemaldos dzirdeju runas, ka jau ir līgums.)

Čehijas ekstralīgaBranko... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
4.

Čehijas ekstralīga

Branko Radivojevičš - pieredzējušais slovāks KHl ir spēlējis iepriekš, tāpēc Krievijas plašās āres nebūtu nekas īpašs. Toties RD būtu līdzīgs vīrs kā pirmajās sezonās Roberts Petrovickis -pieredzejis, slovāku hokeja meistars.

Zbineks Irgls - līdzīgi var teikt to pašu, ko par Radivojeviču, tikai atceroties, ka Irgls ir čehs. Toties ļoti pieredzējis, arī KHL, turklāt, pārsvarā top klubos.  Rīga vēlās, kādu, kas var gūt vārtus - kopš 2004. gada nav sezonas, kad Irglam ir mazāk, kā 10 golu. Turklāt ir vairākas, kurās vārtu ir vairāk, kā 20.

NlA brīvie aģenti kuri... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
5.

NlA brīvie aģenti, kuri ieinteresē visvairāk pārsvarā saistās ar vārdu bijušais -

 Pirmkārt, bijušais RD spēlētājs Aleksandrs Žirū.

Otrkārt bijušie NHListi ar lielu pieredzi - Devins Setogučī un Čaks Kobašū.

Treškārt, bijušais KHLists Tims Stepltons.

Jebkurš no šiem uzbrucējiem Rīgas uzbrukumu nevājinātu un jebkurš no viņiem noteikti nemaksā pārāk dārgi.

Ar Del ir līdzīgi kā ar... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
6.

Ar Del ir līdzīgi, kā ar NLA.

Pirmkārt jau bijušie NHListi - Denijs Hītlijs un Joens Hehts. Lai arī karjeras otrajā pusē abi vēl prot spēlēt hokeju un abi ir labāki ripas meistari, kā liela daļa leģionāru kuri pabijuši Rīgā, turklāt, Hītlijs vismaz sezonas sākumā noteikti būtu arī fanu magnēts.

43 punkti arī DEL ir 43 puntki - tas ir viss ko gribu teikt par veterānu Maiku Yorku, kuram karjerā bez pēdējām sezonām DEL ir arī 579 mači NHL

Zviedrijas elitsērija... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
7.

Zviedrijas elitsērija (SHL)

Uzbrucēji Raens Lašs unMilans Gulašs būtu ar spēcīgi potenciālu uz top 2 maiņām. Lašam ir 51 punkts 51 spēlē. Dažādos avotos SHL min kā pasaules 2. stiprāko līgu, citur, kā trešo vai ceturto. Domāju tas vien jau ir pietiekams iemesls ticēt, ka tas būtu vērtīgs papildinājums.

Ko līdzīgu gribētos teikt par pieredzējušo Janni Pesonenu, kam ir arī vairāku sezonu pieredze Kazaņā iekš KHL.

 

Liiga SomijaKā pirmais ko... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
8.

Liiga (Somija)

Kā pirmais ko gribētos pieminēt ir somu vārtsargs Tuomo Tarkī ,kuram ir arī 1 sezona Ņeftehimik. 193 cm priekš vārtsarga nav maz, otrais nummurs no šī puiša ir minimums, ko Rīgas sastāvā varētu gaidīt, turklāt Tarkī pārstāvētā komanda ilgu laiku bija nosacīts RD "fārmklubs"

Tēmu Ramtāds. Interesants spēlētājs. Negūšt daudz vārtus taču 44 piespēles liek runāt par kvalitātēm - ja RD iegūst Ramstādu un kādu ,kas prot iemest, varētu sanākt labi pamati triecienmaiņai vai lielisks piespēļu dalītājs vairākumā.

Labrocis Džeiks Ņūtons varētu labi aizvietot Tomāšu Kundrāteku vai Stīvenu Seigo aizsardzības līnijā.

Rīgā jau savlaik 9 spēles spēlējušais Vojteks Polāks Somijā aizvadījis lielisku sezonu. Kāpēc, lai nedotu otru iespēju?

VHLAtgriežoties pie Savicka... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
9.

VHL

Atgriežoties pie Savicka runām par jauniem krieviem RD būtu vērts, ko piedāvā VHL jeb augstākā līga.

Gribētos teikt, ka šajā līgā interesanti izskatās 2 uzbrucēji 0- Ivans Kiseļovs un Aleksandrovs Timirjovs. Ņemot, vērā, ka VHL ir līmeni zemāka par jebkuru no nosauktajām līgām (varbū izņemot DEL) ir jāņem labākie - ja tas, protams, ir iespējams. Abie šie spēlētāji punktus gūst regulāri, Timirjovs, turklāt, ir tikai 2 gadus atpakaļ izkāpis no junioru vecuma.

Slovākijas... Autors: Dark Magician Potenciālie RD papildinājumi - CMB fantasy analīze
10.

Slovākijas ekstralīga

Latviešu brīo aģentu sarakstā netrūkst- Andersons, Pujacs, Jass, Sprukts, Cipulis, Mickēvičs, Bajarūns. RD ieteiktu "izmēgināt" Pujacu, Spruktu vai Bajarūnu. Par pārējie diez vai ir ar kaut ko labākie par patreiz pieejamajiem vai labākajiem no HK Rīga.

Savukārt, no ārzemniekiem piesaista ļoti rezultatīvais Jurajs Maidans un Romāns Tomaneks. Līdzīgi kā ar VHL - šī nav top līga, tāpēc nav jēga ņemt spēlētaju,kas pat tur nav rezultatīvs.

0
68

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [0]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes