Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
203

Sveiciens, spocēni. Vakar vakarā Latvija turpināja savu uzvaru gājienu pasaules čempionātā hokejā pirmajās trīs spēlēs paņemot maksimumu punktu izteiksmē - 9 punkti no iespējamajiem 9. Jāsaka šī spēle ļoti atšķīrās no pirmajām divām.

Pirmā atscaronķirība ir tā... Autors: Dark Magician Latvija pirmo reizi turnīrā nonāk iedzinējos, taču izcīna arī trešo uzvaru.
1.

Pirmā atšķirība ir tā, ko pieminēju virsrakstā - Latvija pirmo reizi šajā turnīrā ielaida vārtus pirmā. Otrā atšķirība - Latvija atgriezās pie senās tradīcijas, ka ar līdzvērtīgām/vājākām komandām nesanāk spēlēt - metieni garām vārtiem, muļķīgas piespēles, bezatbildīgi lēmumi, izskatāmies lēni. Par laimi ejot spēlei ieskrējāmies un, jo tuvāk bija beigas, jo biežāk ar ripu bijām tieši mēs. 

Par negatīvo scaronajā spēlē... Autors: Dark Magician Latvija pirmo reizi turnīrā nonāk iedzinējos, taču izcīna arī trešo uzvaru.
2.

Par negatīvo šajā spēlē var runāt gari un plaši, taču visi zin teicienus, ka uzvarētajus nesoda, uzvarētāji sastāvu nemaina utt. tāpēc par negatīvo paklusēšu. Pie pozitīvā - lauzām senu tradīciju. Pasaules čempionātos elitē Latvijai Itālijai bija zaudējusi 2 spēles. !997. gadā un 2007. gadā. Kāds pamana sakritību? Pēc šīs "tradīcijas" bija jāzaudē arī šogad. Nezaudējām. Tas ir pozitīvi. Pozitīvi ir arī tas, ka Latvija turpina demonstrēt pieklājīgu vairākumu. Kāds teiks, ka ar mūsu procentu jāsaka, ka mums ir ļoti labs vai pat izcils vairākums - spēlē par izcilu to nenosaukt. Pozitīvais ir tas, ka Latvija parādīja, ka ir ar raksturu un prot atspēlēties.

Kāds manuprāt ir galvenais... Autors: Dark Magician Latvija pirmo reizi turnīrā nonāk iedzinējos, taču izcīna arī trešo uzvaru.
3.

Kāds, manuprāt, ir galvenais iemesls kāpēc gāja tik smagi? Tas, ka, lai arī izskatās, ka Hārtlijs ir iekalis mūsu puišiem daudz vērtīgu lietu galvā, mēs neesam paspējuši tikt vaļa no problēmas, kas rada mokas gan futbolā, gan hokejā -Latvija neprot spēlēt kā pirmais numurs. Pret dāņiem ar "lomu" mainījāmies un pēc Meijas vārtiem numuram nebija nozīme, jo dāņi sabruka. Pret slovākiem mēs spēlējām kā otrais numurs pārsvarā uzbrūkot no aizsardzības. Šeit mums pretī bija tīrs 2. numurs, kurš sēdēja un gaidīja mūsu kļūdas - komanda, kas pati nespēlē un citiem neļauj spēlēt. Pret šādām komandām mēdz iet smagi arī favorītiem tā kā nebrīnītos ja itāļi vel, kādam iekodīs kā to izdarīja slovākiem. Vēl viens interesants faktors ir tas, ka ļoti iespējams šajā spēlē negatīvi nostrādāja tas, ka turnīrā nebija pierasts būt "viesiem" un izmantot iespēju pēdējiem veikt maiņu, respektīvi būt tai komandai, kura izvēlās, kas pret ko cīnīsies.

Spēles varoņi  pamatā atkal... Autors: Dark Magician Latvija pirmo reizi turnīrā nonāk iedzinējos, taču izcīna arī trešo uzvaru.
4.

Spēles varoņi - pamatā atkal Merzļikins un, protams, Andris Džeriņš. Pēc tam visa pārējā komanda par to, ka nesabruka nonākot jaunos, šajā turnīrā nepieredzētos apstākļos. Protams, var kratīt pirkstu Sotniekam par kļūdām, Bļugeram par llieku un nevajadzīgu noraidījumu un vel dažiem, bet spēle ir uzvarēta un tāpēc,vismaz, publiski nepārmetīsim. Gan jau Hārtlijs, Klutjē, Zirnis un Ābols pateiks pareizos vārdus. Patīkami arī redzēt, ka praktiski visos rādītājos, kāds no mūsejiem top 10. Top 10 piespēļu līderos blakus atrodās brāļi Bukarti, dalīta 4. vieta vārtu guvējos Džeriņam, 10. vieta iemetienos Spruktam, 2. Merzļikinam, kurš tikai mazdrusciņ zaudē Pikardam.

Nākamā spēle rīt pret... Autors: Dark Magician Latvija pirmo reizi turnīrā nonāk iedzinējos, taču izcīna arī trešo uzvaru.
5.

Nākamā spēle rīt pret Zviedriju. Kāda tai ir nozīme no turnīŗa tabulas viedokļa un uz ko var cerēt turpmākajā turnīrā? Ir palikušas 4 spēles jeb 12 punkti. Būsim reālisti diez vai daudz no šiem punktiem ieripos mūsu kontā. Ar 9 punktiem, kas ir šobrīd ceturtdaļfinālam var pietikt un var nepietikt -visticamāk, nepietikt, ļoti vienkārša iemesla dēļ. Ja mēs  pieņemam, ka mēs neiegūstam vairs nevienu punktu (es ļoti ceru, ka tā nebūs) tas nozīmē, ka mēs zaudējam Vācijai. Vācijai, kurai šobrīd ir 3 punkti un, kurai jāspēlē ar visiem tiem, ko mēs spējām uzvarēt. Tas nozīmē, ka mēs zaudējam arī Zviedrijai un ASV, kuras ir turpat aiz muguras un Krievijai. 4 komandas, kuras reāli var mūs apiet. Kas tad ir jāizdara šajās četrās spēlēs, lai iekļūtu top 8? Jāizcīna viena uzvara pamatlaikā (ieteicams pret ASV vai Vāciju, jo pie šadiem apstākļiem grūi iedomāties scenāriju, kā netikt tālāk) vai arī 4 spēlēs vienkārši "jāsavāc" 3-4 punkti. CIk tas ir reāli? Šobrīd gribētos teikt pat ļoti reāli, taču paskatīsimies kā mums ies pret zviedriem. Šī spēle ļoti daudz pateiks gan par mūsu izredzēm iegūt garantētu vietu top 8, gan arīpar to cik veiksmīgi mēs varētu nospēlēt 1/4finālā ja tur tiekam, jo zviedri būš pirmais grands ar ko spēlējam šajā čempionātā. Turam īkšķus par Latviju. Par lielu hokeju, par lielu Latviju!

0
203

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 10.05.17 12:19
 
13
0

Šogad beidzot ir nesmuka uzvara, nevis, kā citus gadus - skaisti zaudējumi

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Cacans
  Panzer 10.05.17 11:49
 
10
0

Šogad pats veiksmīgākais turnīra sākums kādu jebkad esmu redzējis, cerams, ka tiksim astotniekā!

Dark Magician avatars
Medaļa LiterātsMedaļa GremlinsMedaļa Latvijas politika
  Dark Magician 10.05.17 11:50
 
10
0

atbildot uz Panzer komentāru " Šogad pats veiksmīgākais turnīra sākums... "

Veiksmīgākais, kādu jebkurš ir redzējis Elitē nekad nav bijis pat tuvu tik labs sākums. B un C grupās gan. Par astotnieku abām rokām piekrītu!

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 10.05.17 11:56
 
5
0

Es jau biju drusku noraizējies spēles laikā...

Freesia avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  Freesia 10.05.17 14:15  
 
5
0
Itāļi paši nespēlēja un mums arī neļāva, bet viss labs, kas beidzas labi. Zviedriem arī varētu kādus punktiņus atņemt.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 10.05.17 11:55
 
4
0

Labs.   

SAMSS avatars
Medaļa Duraks recidivistsMedaļa RainisMedaļa Mario
  SAMSS 10.05.17 19:32
 
1
0

      

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 11.05.17 09:53
 
1
0