local-stats-pixel fb-conv-api

Latvija pret Norvēģiju 1:35

Labvakar, dārgie spoki. Šoreiz pavisam īss ieskats mačam un mazliet viedokļa. Gan par spēli, gan čempionātu kopumā.

1. Periods

Spēle iesākās labi. Bija cerības, ka Latvija varētu noslēgt čempionātu ar uzvaru. Būtībā pirmais periods ir vienīgais par, kuru gribētos runāt puslīdz pozitīvi. Pirmie vārti Indrašim turnīrā un arī pirmā spēle, kuru Latvija uzsāk izvirzoties vadībā nevis ielaižot pirmie. Diemžēl neizturam un ne sevišķi ilgi pirms perioda beigām rezultāts kļūst 1:1.

2. Periods.

Otrā perioda sākums droši vien daļai fanu rādīsies murgos. Vispirms kļūda ,norvēģi ieiet zonā, pāris piespēles un vārti 2:1(šajos vārtos gan jāsaka, man bija 50/50 sajūtas, ka norvēģi iegāja zonā ar aizmuguri,bet, lai nu paliek). Un pēc tam 16 sekundes vēlāk uzmetiens pa vārtiem, nepaveicās Merzļikinam atsitot ripu, tā trāpa pa Jerofējeva kāju un rezultāts 1:3. Vārtsargu maiņā laukumā dodās Edgars Masaļskis. Turpmākā spēle otrajā periodā aptuveni tāda -Latvija mēģina, bet nesanāk -ne vienādos sastāvos, ne vairākumā, turklāt, izejot Norvēģijas spēlētājam no noraidīto soliņā bīštams izgājiens vienatnē pret Edžu. Edža glābj.

3. periods.

Trešais periods ir otrā turpinājums. Latvija cenšās ir momenti, bet nav realizācijas. Beigās pozitīā epizode, ka neļāvām norvēģiem gū vārtus iemetot ripu tukšos Latvijas izlases vārtos un vismaz mēģinājām samazināt rezultāta starpību.

Par spēli.

Vienīgais pozitīvais šajā spēlē ir jau minētais pirmais gols Indrašim ,pirmā reize, kad izvirzamies pirmie vadībā ,veiksmīgā Masaļska iesaiste spēlē un vismaz šķietama cenšanās līdz beigām. Par mača labāko spēlētāju atzina Freibergu -par ko nav nojausmas. Negatīvā ir ļoti daudz tāpēc summējot vienā teikumā - mūsu puiši izskatījās lēni un pat brīžiem negribīgi. Iespējams iedragāja otrā perioda sākums, iespējams, trūka šur tur zemapziņā motivācija. Žēl par Elvi ,kuram būīā viena epizode sabojāja lielisku turnīru.

Par turnīru.

Vispirms par labākajiem izlasē. Par 3 labākajiem tika atzīts Andris Džeriņš, Oskars CIbuļskis un Elvis Merzļikins. Es, tomēr, šeit būtu kāda no laukuma spēlētāju vieta licis Miķeli Rēdlihu, jo neskatoties uz traumu Miķelis ir rezultatīvākais komandas spēlētājs. Iespējams, tieši viņs visvairāk pietrūka pret dāņiem un arī šovakar. Par turnīru - klasisks Latvijas tipa turnīŗs ar validola mačiem ,kuros uzvarētājs izšķirās pēdējos brīžos, ieņemta tā pati vieta, kura pagājušogad- 13., tikai kabatā par punktu vairāk. 3 mačos ripa ielaista minūti pirms beigām, 2 mačos ir veikta atspēlēšanās no vairāk kā vienas ripas starpības. Spēts iekost zviedriem un čehiem, toties muļķīgi zaudēts Dānijai un vēl muļķīgāk Norvēģijai. Labi sevi parādījuši Miķelis Rēdlihs,Merzļikins, Džeriņš, pārsteidzis Bičevskis, neslikti arī beigu beigās nospēlējuši Daugaviņš, Sotnieks, Cibuļskis, Masaļskis, Bukarts, Ķēniņš, Ābols. Vairāk gaidīju no Girgensona, tomēr, tikai 1 vārti no NHL spēlētaja ir pamaz, un arī nebija viņam raksturīgās enerģijas, ar enerģiskiem, regulāriem spēka paņēmieniem. Manuprāt, vājš čempionāts Maksimam Širokovam, Jerofējevam un Freibergam. Par citiem spēlētājiem ,kuri nav nosaukti - teiksim vērtējums ir neitrāls, vai tāda nav, jo pārak maz spēlējuši/nav spēlējuši (Kalniņš). Skaidrojumi tam visam laikam ir pamatojami. NHL 2./3. maiņas spēlētājs + labs AHL spēlētājs, lielisks NLA vārtsārgs, pāris KHL līderi + pāris KHL otršķirīgi spēlētāji un pāris labi spēlētāji otrās un trešās šķiras līgās nevar uzvarēt komandas, kurās kodolu veido vairāki NHL spēlētāji un top līgu komandu līderi. Varētu pateikt -nepaveicās, diemžēl, ir teiciens veicās stiprākajiem. Kirovs Lipmans lika dabūt vismaz 10. vietu, es pirms čempionāta biju skeptiskāks,noskato minimumu palikt elitē. Mans uzdevums ir paknapi izpildīts,papildus tam dodot daudz spilgtu, dažādu gammu emociju. Mans vērtējums Latvijas izlasei šajā turnīrā 6 balles. Ja būtu uzvarēts šodien, kaut bullīšos vai papildlaikā, vērtējums būtu 8 balles.

Nenosodīsim izlasi, ļausism spēlētajiem atpūsties. Vērosim atlikušo čempionātu, NHL paly- off ,NHL draftu un tad jau septembrī OS kvalifikācija. Par lielu Latviju!