local-stats-pixel fb-conv-api

Latvija pret Kazahstānu 2:19

Apsveicu visus dārgos hokeja līdzjutējus ar pirmo uzvaru šajā čmepionātā un pirmo pamatlaika uzvaru kopš 2014. gada PČ uzvaras 6:5 pret ASV izlasi.

Pirmais periods.

Latvijas izlase maču iesāka aktīvi - kā nekā izšķirošā spēle. Bija arī pāris momenti, taču ripa negāja Koļesņika vārtos. Vēlak iniciatīvai lēnām pārejot Kazahstānas rokās, Latvija turpināja vairāk kontrolēt ripu, taču trūka bīstamības. Kazahstānas PČ debitants Ivanovs apspēlē Galviņu uz zilās līnijas un vārti/ - 0:1. Turpmākajā, periodā iniciatīva atgriežās Latvijas rokās, ko sekmē arī divi vairākumi, taču vēl izlīdzināt rezultātu neidzodās.

2. periods.

Iniciatīva ar vien vairāk pāriet Latvijas rokās. Perioda sākumā atkal divi vairākumi, kurus gan neizdodās izmantot. Pēc tam gan vairakuma iespējas tiek arī Kazahstānai - muļķīgas kļūdas vispirms Širkovam un tad Freibergam. Par laimi Kazahstānas, kurai līdz šim mačam bija otrs spēcīgākais vairākums turnīrā ,izlasei nekas sevišķi draudīgs nesanāk. Jau otrajā mazākumā laba iespēja gūt vārtus, taču glābj Koļesņiks. Pēc tam vēl viena kļūda kazahiem viņu zonā un atkal bīštams moments Latvijai. Trešā kazahu kļūda 35. minūē beidzās ar Kaspara Daugaviņa vārtiem un 1;1.

3. Periods.

Izšķirošajā periodā var just, ka abas komandas spēlē piesardzīgi. Pirmais periods, kurā gribētos teikt, ka spēle ir līzvērtīga un pat ar Kazahstānas pārsvaru. Kazahu momenti ir ļoti bīstami, regulāri glābj Merzļikins. Jāsaka gan Latvija atbild ar lieliskiem pretuzbrukumiem, bet visu laiku kaut kas pietrūkst. Un tad 5 minūtes pirms mača beigām savu vārdu saka mūsu pasu PČ debitants Māris Bičevskis. Nekaunīga spēle no aizvārtes un 2:1 .Atlikušajā laikā netrūkst momentu no Kazahstānas izlases puses, taču Bičevska vārti tā arī paliek noslēdzošie un,beidzot uzvara.

Viedoklis.

Beidzot uzvara un turklāt pamatlaikā. Elitē paliekam, jāskatās ,ko var darīt tālāk. Situācija vienkārša -ja Dānija neiegūst vairāk kā 2 punktus un Šveice kā 1 punktu viņu atlikušajos mačos un mēs uzvaram Norvēģiju pamatlaikā - ceturdaļfināls ir mūsu. Cik tas ir reāli? Par Šveici,ticu, ka nedabūs punktus. Bet par Dāniju- pret kazahstānu var sanākt paņemt. Par pašu spēli -šī spēle pierādīja, ka Latvija ir komanda. Ir,protams, lietas ko pārmest, taču uzvarētajus nenosodam. Malacis Merzļikins -izcila spēle. Malacis Daugaviņš -pavilka komandu kā kapteinim pienākās. Malacis Bukarts -meta regulāri. Malacis Bičevskis - spēlētajs, kuru visu turnīru uzskatīju,kā lieku, šodien kļuva par varoni. Malači visa komanda! Gaidām 17. maiju un tad jau redzēs, kas Latviju sagaida šajā turnīrā, jo grupā vēl šobrī varam ieņemt 4.-7. vietu.