local-stats-pixel fb-conv-api

Ārsti saka "nē!" reanimācijai22

786 0

Šo rakstu ir rakstījis amerikāņu ārsts, bet nesakiet, ka Latvijā viss ir OK, un tas viss uz mums neattiecas.

Un tā - Dr. Ken Murray stāsts par to, kāpēc daudzi mediķi nēsā tetovējumus un medaljonus ar uzrakstiem "Nereanimēt" un labāk mirst ar vēzi mājās...

786 0 22 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 22

0/2000

Zinu, nomētāsies ar mīnusiem, bet prātā nāk Mihaēls .... man reāli viņa žēl.

35 0 atbildēt

viss tikai tā dēļ, ka cilvēkiem ir šausmīgs taboo un bailes no nāves. To ir jāpieņem kā dzīves sastāvdaļu. Nāve nav jāizbēg, un tā ne vienmēr nozīmē ciešsanas. Mūsdienās gan, mirt ir diezgan nožēlojami, ņemot vērā to , ka lielākā daļa pēdējās stundas pavada slimnīcas palātā, iespējams vieni un nobijušies, kur visapkārt valda tāda pati baiļu un diskomforta atmosfēra. Cilvēkam būtu jāsniedz palīdzība , kas spētu tam nomierināties, savākt sevi, izbaudīt pēdējos mirkļus ar skaidru apziņu. Varbūt ieslēdzot kādu mūziku, varbūt ar ģimeni, heck, ja tu esi religisks, kaut ar lūgšanām. galvenais lai cilvēks jūtas labi, un spēj cienīgi pamest pasauli.Stulbi, ka galvenais ir aizturēt nāvi par katru cenu. tas nav iespējams. Ir tāda paruna - labāk nomirt 10 minūtes agrāk, nekā 1 minūti par vēlu.

25 0 atbildēt

Patiešām domas raisošs raksts. Paldies Tev! emotion

20 0 atbildēt

Es arī negribētu, lai mani kāds mēģinātu atdzīvināt, ja es atrastos klīniskajā nāvē. Ja ir jāaiziet, tad nav ko  lēkāt turpu-šurpu. Un negribētu arī paildzināt agoniju smagas, neārstējamas slimības gadījumā. Pilnīgi noteikti nē!

19 0 atbildēt

Interesants raksts. Mazliet off topic, bet es pasen domāju par medicīnisko tetovējumu, manā gadījumā ārstei ir aizdomas par ne pārāk plaši pazīstamu slimību, pie kuras var notikt spontāna aortas disekcija (atslāņošanās un/vai plīsums). Slimība saucas Marfāna sindroms. Atkarībā no disekcijas pakāpes reizēm cilvēku var glābt ar neatliekamu ķirurģiju, reizēm iestājas nāve dažu minūšu laikā.

Saku aizdomas, jo lai gan ir padaudz pierādījumu, ka minējums ir pareizs, to var apstiprināt tikai ar analīzēm kuras LV neveic, ārvalstīs izmaksas ir ap 2000eur. It kā nav pārāk liela summa, bet pagaidām rocība neatļauj. Nu lūk - no vienas puses - medicīniskais tetovējums varētu glābt manu dzīvību, no otras puses - man tomēr nav diagnozes. Jāiekrāj analīzēm un tad jau - ja nepieciešams - med.tetovējumam. Pirms pāris gadiem lasīju LV rakstītu zinātnisku publikāciju par jaunu vīrieti, kuram bija Marfāna sindroms. Notika spontāna aortas disekcija, diagnostika var būt sarežģīta. Vīrieti slimnīcā ieveda bezsamaņā. Vīrietis nomira, diemžēl ārsti nenoteica diagnozi, neveica operāciju. Diagnozi apstiprināja sekcijā. Bija aprakstīts, ka sākotnēji veselības stāvoklis bija pietiekami stabils, viņš visticamāk būtu pārcietis operāciju. 

Mums ir fantatiski ārsti, bet neviens nezin visu. Pozītīvā puse tam skumjajam gadījumam - pēc tam ārstu biedrības ikgadējā konferencē Marfāna sindromam tika veltīta atsevišķa lekcija ar uzsvaru uz aortas disekcijas diagnostiku. Es esmu par dzīvības glābšanu izmantojot visas iespējamās metodes, ja pēc tam ir cerības atgriezt dzīves kvalitāti. 

16 0 atbildēt

Labs raksts. emotion

10 0 atbildēt

Nāve.

Kas ir nāve?

Nāve ir pievienošanās vairākumam...

10 0 atbildēt

mja labāk neslimot

9 0 atbildēt

Raksts labs  emotion  Paldies . Pats nesmu dakteris bet jau gadus divdesmit uz krutim ir tetovejums - bez reanimacijas un ne organu donariem emotion

7 0 atbildēt

 emotion  emotion Rakst ir par manu māti, precīzi. Paldies.

7 0 atbildēt

 neatceros, kuram piederéja šie vārdi, bet : nu Es atgriežos mājās!

3 0 atbildēt

tnx, izlaboju tulkojumu

2 0 atbildēt

Interesanti.  emotion 

0 0 atbildēt

Paldies!

0 0 atbildēt

Kāda jēga mocīt cilvēku, pieslēdzot viņu pie sistēmām, ja vēlāk viņš tāpat nomirs? Manuprāt, jāļauj cilvēkam mirt, nevis jāreanimē.

0 0 atbildēt