local-stats-pixel fb-conv-api

Latvija pret Dāniju 2:3 (bullīšos)10

Nospēlēta jau piektā spēle un diemžel jau piektais zaudējums, laiks spēles aprakstam un nelielai analīzei.

Pirmais periods. Pirmais periods tika aizvadīts līdzīgi, ar nelielu Dānija sizlases pārsvaru –pareizāk sakot, Dānijas pārsvaru varēja just brīžos, kad laukumā bija dāņu NHLiešu maiņa. Perioda vidusdaļa muļķīgs noraidījums Pavlovam aiz Danijas vārtiem un paliekam mazāk. Pēc apmēram pusminūtes Latvijas mazākuma daļa dāņu piecinieka priekā ceļ rokas gaisā. Kad spēli aptur un tiek skatīts atkārtojums izrādās, ka patiešam 1:0 Dānijas labā – izcils metiens Niklasa Jensena izpildījumā. Līdz pat perioda 18. minūtei turpinās dāņu presings ar retām mūsējo atbildēm. Labi nospēlē Ķēniņs un nu arī Latvijai vairākums. Vairākumā izcila Bukarta piespēle un tikpat izcils Džeriņa metiens – 1:1. Pēc izmantotā vairākuma spēles iniciatīva lēnām pāriet Latvijas rokās.

Otrais periods.

Periodu labāk uzsāk mūsējie, kas otrā perioda otrajā minūtē vainagojās ar komandas kapteiņa vārtu guvumu pēc Džeriņā un Bukarta piespēlēm. 2:1. Pēc šī vārtu guvuma ,pieaug spēles temps. Atkal labāki momenti dāņiem,taču tagad Latvijas pretuzbrukumi kļuvuši krietni bīstamāki kā pirmajā periodā.Kurioza epizode perioda vidusdaļa – Daniels Nīlsens pats sev iesit ar Rodrigo Ābola nūju un dabū iet mainīt kreklu, jo ar asiņainu kreklu spēlēt nedrīkst. Diemžēl 29. minūtē Latvija tiek iespiesta savā zonā, neveiksmīgi spēlē Maksims Širokovs neprotot izraidīt ripu no savas zonas (pēc šīs epizodes tv ekrānos varēja redzēt cik ļoti nikns uz Maksimu bija treneris Beresņevs) un aizsarga metiens, kuru pielabo Polsens- 2;2. Spēle turpinās ar asām epizodēm no abu komandu spēlētājiem, to pašu var teikt par vārtu gūšanas iespējām.. Apmēram 4 ar pus minūtes pirms perioda beigām rupji nospēlē Aleksejs Širokovs. Tiesneši to traktē, kā spēli galvas kakla rajonā un Aleksejam spēle beigusies, bet puišiem 5 minūsu mazākums. Pēc pārkāpuma kurioza epziode- Bjorkstrands iet virsū Širokovam , lai to pārmācītu, taču Aleksejs pirmais noliek viņu pie vietas. Jāsaka gan cīņa Aleksejam padodās – ne velti savlaik ir bijis čempions ledus boksā. Ja Širkovoa noraidījums bija kaut cik pamatots (man,personīgi likās, ka 2+10 tur būtu maksimums ,jo lai arī plecs iegāja sejā, tur nebija palēciena un tēmējuma galvas kakla rajonā.)pēc īša brīža Latvija uz 2 minūtēm iek atstāta trijatā, jo ļoti apšaubāms noraīdjums par bloķēšanu Zemgum Girgensonam. Drīzāk tur pienācās noraidījums dānim par “līdaciņu” Tuvojoties spēles trijatā beigām, interesanta epizode, kurā dānis burtiski gūlās virsū Merzļikinam, mūsu trio lieliski tika vaļa no asajiem dāņiem. Periods tā arī noslēdzās 2:2.

3. periods.

Trešo periodu krietni aktīvāk iesāka Latvijas izlase. Spēle bija kā kājam sagriezta - nu jau uz regulāru Latvijas spiedienu un bīštamiem momentiem atbildēja Dānija. Tuvojoties perioda 15. minūei, gan dāņi atjaunoja sevi, kā pirmo numuru šajā spēlē, turklāt veicot ļoti bīstamu metienu, kurš par laimi trāpīja pa vārtu stabu. Aptuveni 40 sekundes pirms 3. perioda beigām Latvija tiek pie vairākuma un iespējas izraut uzvaru. Lieliska iespēja Džeriņam, arī Daugaviņam, taču nekā. Punkts garantēts, cīņa par diviem.

Papildlaiks.

Papildlaiks jādala divos nogriežņos. Pirmās divas minūtes pārsvars Latvijas izlasei pateicoties vairākumam un inercei pēc tā. Pēcāk jau atkal Dānijas pirmās maiņas spēlētaji veidoja momentu pēc momenta, taču vārtu guvums izpaliek. Viss paliek uz bullīšiem.

Bullīši.

Pirmie izpilda Latvija. Pirmo metienu izpilda Andris Džeriņš -precīzi spēlē Dāms. Dānija atbild ar vārdu guvumu Larsa Ellera izpildījumā. Bullīti dodās izpildīt Indrašis un skaisti vārti. Dānijas uzbrucējs Ēlerss pārmet pāri vārtiem. Kā trešais no Latvijas izlases met kapteinis Daugaviņš. Māņkustībe pēc māņkustības, taču gols izpaliek. Diemžēl, Niklass Jensens aukstasinīgi apspēlē Elvi un kārtējais zaudējums.. Par mača labako tiek atzīts Roberts Bukarts, kuram 2 rezultatīas piespēles un arī vairaki labi metieni pašam.

Viedoklis.

Pirmkārt,tiem, kam tabula nav pa rokai. Latvijai 5 spēlēs 3 punkti. Izredzes uz ceturtdaļfinālu vēl pastāv ,bet tās ir minimālas - Dānija, Šveice punktus vairs nevar ņēmt un mums pamatlaikā jāuzvar gan Norvēģija, gan Kazahstāna. Toties cīņa par palikšanu elitē gan jau sākusies, būtībā - rīt izšķirošais mačs -uzvaram kazahus pamatlaikā =elite garantēta. Par pašu spēli - patika, ka Latvija regulāri centās uzņemties pirmā numura lomu. Patika, tas, ka šķiet beidzot spēle aiziet Daugaviņam. Arī Girgensons izskatās labāk, tikai neiet tā ripa vārtos. Patika Elvja spēle, jo atkal vismaz trīs tā saucamie superseivi. Patika realizēti divi vairākumi. Patika 4. maiņas spējas iespiest dāņus vairākārt viņu zonā. TOties nepatika -tas, ka atkal jau zaudējums. Faktiem - Dāniju iekš PČ pēdējoreiz uzvarējām 2003. gadā. Un otrs fakts - pēdējā pamatlaika uzvara PČ izcīnīta 2014. gada čempionātā pret ASV 6:5. Nepatika tiesnešu darbības -ija brīži, kad deva apšaubāmus noraīdījumus Latvijai un želoja Dāniju. Trešajā periodā un papildlaikā ,gan pāris reizes paželoja arī latviešu hokejistus, taču tas atgādināja vairāk "izlīdzināšanu" nekā konsekventu tiesāšanu. Nepatika tas, ka atkal diezgan nemanāms bija Ķēniņš-pāris labas epizodes un viss. Nepatika,tas ,ka joprojām ir ļoti daudz caurumu aizsardzībā. Gaidot rītdienu ļoti jācer, ka puišiem būs pietiekami spēka, jo šajā mačā obligāti, beidzot jāuzvar. Pamatlaika uzvara garantē eliti un saglabā niecīģas cerības uz ceturtdaļfinālu. Papildlaika/bullīsu uzvara negarantē neko, nemaz nerunājot par zaudējumu. Turam īkšķus,par lielu Latviju!

66 1 10 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 10

0/2000

Tas Daugaviņa izgājiens bullīšos... Ar tādu ātrumu NEVAR iemest ripu vārtos. Salīdziniet, kādā tempā slidoja dāņi un kādā latvieši. Nesalīdzināmi.

7 0 atbildēt

latvija vispar suukaa shogad nevinu speeli nav vinnejushi

5 0 atbildēt

Spēlei vajadzēja beigties jau pamatlaikā. Kamēr nebūs momentu realizācija, nebūs arī uzvaru.

Bullīšos esam diezgan švaki. Žēl Elvis - ļoti pārdzīvoja pēdējos.

Vēlu vieksmi pret Kazahstānu, jo būs grūti.

4 0 atbildēt
Tik tālu viss čempionāts Latvijai viena liela neveiksme (vai arī neveiksmju sērija). Vismaz rītdien taču uzvarēs, jācer.
3 0 atbildēt
Jensena izgājiens bija perfekts, neko teikt. Elvis malacis jebkurā gadījumā.

B divīzija mēs nākam emotion

2 0 atbildēt
Bļin, es dēļ šīs spēles neaizgāju uz ballīti,jo domāju, ka būs tā vērts palikt mājās un sagaidīt Latvijas 1.uzvaru šajā čempionātā, bet galīgi garām...Šaubos, ka skatīšos pēdējās(nākamās) 2 spēles. Latvijas izlase mani ir pievīlusi. Vienīgais, kas priecē ir vārtsargu spēle.
emotion
1 0 atbildēt

Man nedaudz likās ka Daugaviņš ne īpaši gribēja spēlēt, pēc tā uzbrukuma kuru viņš bija veicis. (Mierīgi pieslido pie vārtiem un mierīgi mēģina iesist ripu, pat necentās.)