Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
753
« 1  2  3  4  5 »

Labdien! Pirms pusotra mēneša pabiju Kaukāza kalnos, jeb precīzāk sakot trīs Ziemeļakaukāza republikās: Čečenijā, Ingušijā un Ziemeļosetijā (Alānijā). Kāpēc devos tieši turp? Biju ļoti daudz lasījis par dižo vainahu tautām un viņu varonīgajām cīņām pret iekarotājiem, kā arī pēdējo 20 gadu notikumu karuselis (kari) Ziemeļkaukāzā un tā neviennozīmīgā interpretācija presē, un masu medijos mani uzkurināja. Tādēļ nolēmu doties turp un visu cik iespējams apskatīties, un izpētīt klātienē. Zinu ka lielajai daļai ļaužu Čečenija un Ziemeļkaukāza republikas vēl joprojām asociējas ar terorismu un lielā mērā arī tas saistīts ar masu mēdiju tendenciozu notikumu izklāstu. Kā dzīvo un kā izskatās Čečenijā un Ingušijā, par to arī centīšos pastāstīt un pēc tam varēsiet izdarīt secinājumus vai manis stāstītais sakrīt ar to, ko jūs esat lasījuši presē vai skatījušies televīzijā.

Plānoju ka stāsts satāvēs no... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
1.

Plānoju ka stāsts satāvēs no 5 daļām, no kurām trijās stāstīšu par redzēto Čečenijā, bet divās par redzēto Ingušijā. Tadējādi sākšu ar stāstu par Čečenijas galvaspilsētu Grozniju.

Ceļš līdz Groznijai.

Savu ceļojumu sāku ar lidojumu no Londonas uz Maskavu un tā kā nebija iespējams sastiķēt lidojumu uz Grozniju tajā pašā dienā man nācās vienu nakti pavadīt Maskavā. No Maskavas lidostas Domoģedovo devos uz viesnīcu pilsētā un vakarā nolēmu pastaigāt pa tās centru. Tā arī izdarīju. Izmetu loku gar kremli un šķērsoju Sarkano laukumu. Protams, ka šeit esmu bijis vairākkārt tādēļ ar muzeju un arhitektūras brīnumu apskati neaizrāvos.

Sarkanajā laukumā notika... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
2.

Sarkanajā laukumā notika vērienīgi gatavošanās darbi uzvaras parādei. Šim nolūkam pat Ļeņina mauzoleju apkrāvuši ar sastatnēm tā, ka to tik pat kā nav iespējams redzēt! Visur stāv auto pacēlāji un dažādas ierīces, kuras aizsedz skatu uz laukuma arhitektūras un vēstures vērtībām. Tātad tiem tūristiem, kas šodien un tuvāko divu nedēļu laikā ieradīsies šeit lai apskatītos kremli un Sarkano laukumu nāksies vilties.

Tālāk dodos lejup pa tā... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
3.

Tālāk dodos lejup pa tā saucamo Vsiļevskij spusk un nonāku uz tilta -Moskvoreckij most (Большой Москворецкий мост). Ja teikšu, ka nonācu te nejauši, tad būšu samelojis. Patiesībā gribēju redzēt vietu, kur pavisam nesen tika nogalināts viens no Krievijas opozīcijas kustību līderiem -Boriss Ņemcovs. Par šo notikumu masu mēdijos atkal izskanēja viedoklis, ka šīs slepkavības pavedieni vedot uz Čečeniju. Tam ticēt vai nē, ir grūti pateikt, jo pēdējos gados vairākās politiskās slepkavībās Krievijā, apzināti vai neapzināti, tiek vainoti kādi mistiski spēki Čečenijā.

Tā kā man vēl atlicis... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
4.

Tā kā man vēl atlicis nedaudz laika paspēju ar metro aizbraukt uz vēl vienu vietu, kura saistīta ar negtīvu informāciju par čečeniem. Tas ir teātris Dubrovkā (Театр на Дубровке), kurā 2002. gada 23. oktobrī notika viens no lielākajiem terora aktiem Krievijā, kuru arī it kā organizēja teroristi no Čečenijas. Šo notikumu gaitā par ķīlniekiem teātra izrādes laikā tika sagūstīti vairāk kā 900 skatītāju, aktieru un teātra darbinieku. Gala rezultātā ķīlnieku atbrīvošanas operācijas rezultātā bojā gāja 173 cilvēki un vairāki simti vēlāk kļuva par invalīdiem. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka gandrīz visi šie ļaudis gāja bojā jau pēc operācijas nevis no teroristu rokas, bet gan saindējoties ar īpašu gāzi, kuru speciālās vienības pielietoja šīs atbrīvošanas operācijas gaitā. Protams, ka mans mērķis nav apzināti meklēt ko negatīvu, bet ir mēģināt izprast iemeslus kāpēc šādas lietas notika un kas tad īsti ir galvenais vaininieks šo notikumu ķēdē. Varbūt vairāk ko uzzināšu pavisam drīz, kad jau būšu Čečenijā?

Dodos uz viesnīcu bet... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
5.

Dodos uz viesnīcu, bet nākamajā dienā jau uz Vnukovas lidostu no kuras izlido mana lidmašīna. Patiesībā uz Grozniju no Maskavas ir iespējams aizlidot ar divām avio sabiedrībām un tās ir: Grozny avia un RusLine. Jāsaka ka mana izvēle uzreiz krita uz Grozny Avia, jo tā kā nekā ir Čečenijas aviosabiedrība, bet pie visas šīs eksotias vēl vēlējos lidot ar lidmašīnu Jak42, kuras nupat vairs tik pat kā nav satopamas. Atceros ka ar tādu pēdējo reizi lidoju vēl padomju laikos, pagājušā g.s. astoņdesmitajos gados.

Lidojums izvērtās visai... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
6.

Lidojums izvērtās visai interesants! Lidmašīna pat bez gaisa bedrēm gandrīz visa lidojuma garumā ļodzījās un šūpojās kā tāds Alladina lidojošais paklājs. Arī ar sēdēšanas telpu bija problēmas. Patiesībā šķiet, ka lielākas problēmas bija nevis man, bet gan maniem abiem blakus sēdošajiem dagestāņu ceļabiedriem. Īsi sakot ļoti šaurs! Ceļabiedri tomēr respektēja manus izmērus un viss bija kārtībā. Vēl jo vairāk mums pat izraisījās ļoti interesanta diskusija par Kaukāzu, Čečeniju, bet vairāk gan par to kas notiek Dagestānā. Sākumā runājām par vispārīgām tēmām, bet pēc tam uzmanīgi taustoties abi kolēģi pakāpeniski pārgāja arī uz sāpīgām politiskām tēmām, kuras saistītas ar Krievijas politiku Ziemeļkaukāza republikās. Galu galā no manis pa labi sēdošais Krievijas dižās naftas kompānijas Rossņefķ darbinieks vārdā Aslans sāka tā kritizēt valsts politku, pielietojot asākus vārdus, ka pretējā solā sēdošā korpulentā dāma, ar milzīgu georga lenti ap kaklu un frizūru kura atgādina pareizticīgās baznīcas kupolus, gandrīz noģība aiz dusmām!

Pēc nepilnu trīs stundu... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
7.

Pēc nepilnu trīs stundu lidojuma nosēžamies Groznijas lidostā. Pie uzgaidāmās zāles durvīm mani sagaida Magomeds, kurš turpmāk būs mans gids pa Čečenijas Republiku. Iepriekš sarakstes gaitā sapratu, ka pa Čečeniju ceļošu kopā ar divām maskaviešu kompānijām, divās apvidus automašīnās. Tagad uzzinu pārsteidzošu jaunumu, ka sakarā ar to, ka pirms pāris nedēļām Čečenijas kaimiņu republikā Dagestānā notikusi kontrteroristiskā operācija ar ieroču pielietošanu, vieni no plānotajiem Maskavas kolēģiem esot nobijušies un atcēluši savu ceļojumu uz Čečeniju . Otri savukārt ceļojumu atcēla burtiski pirms divām dienām pamatojot to ar finansiālām problēmām, kuras radušās sakarā ar ekonomisko krīzi Krievijā. Tādējādi es esmu vienīgais plānotās grupas pārstāvis kurš ieradies Čečenijā. Magomeds gan nomierina mani, ka viss noritēs kā plānots un viņš mani vadās, kā individuālo tūristu. Papildus maksa par to netikšot iekasēta, vienīgais mēs nebrauksim ar apvidus auto, kā tas bija plānots, bet gan ar Magomeda žigulīti. Nu neko darīt! Kā nu ir, tā ir!

Pametam Groznijas lidostu un... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
8.

Pametam Groznijas lidostu un dodamies uz pilsētu. Vispirms dodamies uz viesnīcu, kur varēšu atstāt somas un pieņemt dušu, pēc kā dosimies nelielā ekskursijā pa naksnīgo Grozniju. Jau pie pašas lidostas slejas pirmā mošeja kura liek atgādināt, ka esam nonākuši zemē, kurā islāma ticībai ir prioritāra loma un par šo tēmu mēs vēl parunāsim stāsta gaitā.

Vakars Groznijā.

Sāk jau krēslot, bet pa ceļām vēl pamanu, ka šeit ir krietni tīrāks kā Maskavā! Atkritumi gar ceļa malām nemētājās. Grausti tik pat kā nerēgojas.

Pēc kāda gabaliņa parādās... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
9.

Pēc kāda gabaliņa parādās tirdzniecības kvartāls kurā notiek īsta rosība. Veikali un darbnīcas gar ielas malu atagādina kaut ko no Turcijā redzētā un aina pavisam atšķirās no tās ko var redzēt tipiskās Krievijas industriālajās pilsētās. Seko neliela pauze viesnīcā, kur saņemu savu nummuriņu un atstāju mantību. Pa to brīdi ir satumsis un mēs varam doties uz Groznijas centru.

Goroznijas iedzīvotāji tagat... Autors: Pēteris Vēciņš Čečenija. „Dižo Vaina*u zemes” 1. daļa: Groznija.
10.

Goroznijas iedzīvotāji tagat esot ļoti lepni par savu pilsētu un tādēļ to cenšoties parādīt ikvienam viesim. Īpaša esot nakts pastaiga pa pilsētu. Un patiešām Groznija naktīs izskatās vareni. Visas pilsētas centrālās ielas ir izgaismotas un lielākā daļa ēku aprīkotas ar īpašu dekoratīvu apgaismojumu. Arī visas mošejas ir izgaismotas. Centrā pabraucam garām vienai no tām, bet pavisam drīz tajā atgrizīsimies.

« 1  2  3  4  5 »
2
753

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [42]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
jankovskis2 avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  jankovskis2 25.06.15 14:26
 
12
0

Kārtējais interesantais raksts no tevis!

Sepultura avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa Anonīma olaMedaļa Prezents!
  Sepultura 25.06.15 13:57
 
8
0

Brīnišķīgs raksts! Gaidu turpinājumu!

franculicejs avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  franculicejs 25.06.15 13:10
 
7
0

Paldies! Bija interesanti palasīt un apskatīt bildes. 

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 25.06.15 19:29
 
7
0

atbildot uz krievsss  komentāru " Vini maksaa jau un maksa lielas summas! Un ... " Tas patiešām tā arī ir! Maskava tērē milzu līdzekļus lai padarītu čečenus lojālus, bet šis pasākums viņai ir neefektīvs. Čečeni Krievijas ierēdņu priekšā taisās  glaimīgi un pakļāvīgi, pieņem visu kas iespējams, bet tikko maskavas kungi pagriež muguru, tā viss notiks pēc čečēnu prāta. Un vispār! Mans viedoklisir, ka Maskavai ir pienākums maksāt par to, ko viņas imperiālistiskie rīkļurāvēji Čečenijā pastrādāja! Viņiem vēl 100 gadus būtu jāmaksā kontribūcijas, par pedējo divu karu laikā, vairāk kā 200 000 nogalinātajiem un tik pat daudz sakropļotajiem čečēniem. Tāpat būtu  jāmaksā par pēdējo 300 gadu genocīdu pret čečenu tautu, ko Krievijas impērija (dažādās tās formās: PSRS, KF, Cariskā Kriev.) piekopa.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 25.06.15 15:03
 
5
0
Tas moments ar policistu un baikeru laikam bija ļoti jautrs! Izcils raksts.
MDevil avatars
Medaļa KomiķisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  MDevil 25.06.15 22:01
 
3
0

Šis ir vienīgais tāds reāli garais, sakarīgais un tik tiešām interesantākais raksts, kas ir redzēts spokos. Baigie ++ no manis! 

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 25.06.15 12:17
 
2
0

atbildot uz Crop komentāru " Pat neticās, ka tas ir krievijā.. ... " Jā! Tā tas patiešām ir. Man Groznija vairāk atgādināju kādu no Turcijas pilsētām.

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 25.06.15 14:19
 
2
0

atbildot uz Krimnaš  komentāru " Un cik nadas Krievijai jāiegrūš la... " Šij tēmai es vēl pieskaršos nākamajā stāsta daļā, bet pasteidzoties uz priekšu varu jums pateikt, ka man vēl īsti nav skaidrs, kurš tad pēdējos karos ir uzvarējis! Man pat šķiet, ka Krievija tagad "mīļā miera" un Putina reitnga labā ir gatava Čečenijai maksāt iespaidīgas kontribūcijas par uzvarēto-zaudeto karu!

edgero avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  edgero 28.06.15 21:47
 
2
0

Mans ilgāk lasītais raksts spokos

Ja latish avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Ja latish 08.07.15 15:35
 
2
0

Sāku lasīt rakstu, uzreiz sapratu, ka tas ir vīrietis, kurš brauca uz Doņeckas apgabalu, lai lūkotos, kas tur patiesībā notika. Paskatījos šī raksta bildes - tiešām, uzminēju!

Paldies par rakstu! Ļoti cienu šadus raksta autorus.

Ir daudz cilvēku, kas vienkārši aizbrauc uz populārajām kūrortēm kā Spānija un taisa rakstus par piedzīvoto (tādi, kā es), līdz ar ko raksti nav diez ko krāšņi. Šis raksts ir ļoti pamācošs un interesants. Žēl, ka šādu rakstu spokos ir ļoti maz

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 24.01.16 12:18
 
2
0

atbildot uz Sportway komentāru "raksts par kaimiņu atspoguļošanu jeb braucienu ... " Es uzskatu, ka linkus par faktiem ir jāpievieno tiem, kuri paši tur nav bijuši un atstāsta citur rakstīto. Otrkart 100 linki tikai pisārņo rakstu. Es taču nerakstu enciklopēdiju kur maziem cipariņiem tiek pievienotas atsauces par materiāla izcelsmi! Patiesībā es balstos uz faktiem kurus saņēmu no vietējiem ļaudīm un atradu vietējo muzejos. Kas tad vēl var būt labāks par šo?

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 25.06.15 14:28
 
2
0

atbildot uz jankovskis2 komentāru " Kārtējais interesantais raksts no ... " Nu paldies par uzslavu!

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 24.01.16 12:38
 
2
0

atbildot uz Sportway komentāru " Diemžēl ļaužu stāstītajam nevar būt subj... "

Paklausies! Tas ir mans raksts! Es rakstu to ko es redzu un kā to saprotu un neviens man nevar aizliegt to darīt! Es netaisos te līst pārāk lielā tolerancē lai dievs dod neaizvainotu kādu, šinī gadījuma kaimiņu zemes fanu! Tu taču pats atdzīsti, ka latviešiem ir nepatika pret imigrantiem. Tad ko ar viņiem darīt? Aizliegt publicēt atsauces par bēgļiem un rakstīt savas domas par to? Mēs taču dzīvojam demokrātiskā valstī! Ja kādam nepatīk tas ko es rakstu, tad taču ir visas tiesības nelasīt to.

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 25.06.15 14:20
 
2
0

atbildot uz Sepultura komentāru " Brīnišķīgs raksts! Gaidu turpināju... " Būs turpinājums!

maarts avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa CacansMedaļa Veiksmes lāde
  maarts 29.06.15 22:26
 
1
0
Lielisks raksts. Izlasīju vienā piegājienā.

mierinjsh avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Betmens
  mierinjsh 02.07.15 00:18
 
1
0

Paldies par aizraujošu rakstu, izlasīju vienā elpas vilcienā. Vēlu veiksmi turpmākajos ceļojumos un gaidīšu nākošos rakstus.

korvete avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  korvete 11.07.15 14:36
 
1
0

"Lielākais gods, kādu var izrādīt patiesībai, ir tai sekot ". (R.Emersons). Paldies par saistošo rakstu.

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Pēteris Vēciņš 08.07.15 22:14
 
1
0

atbildot uz Ja latish komentāru " Sāku lasīt rakstu, uzreiz sapratu,... " Paldies par uzslavu! Ir patīkami, ka kādam interesē un kāds spēj novērtēt.

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 05.07.15 09:29
 
1
0

ļoti liels respect

sillex avatars
Medaļa TeamworkMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  sillex 21.09.15 08:17
 
1
0
Ļoti kvalitatīvs raksts! Viennozīmīgi sekošu Tavām turpmākajām gaitām pa plašo pasauli!
« 1  2  3 »