Parunāsim par šo medicīnisko operāciju, profesionālā terminā - cirkumcīziju jeb apgraizīšanu, kas praktiski nozīmē vīrieša dzimulocekļa priekšādiņas nogriešanu. Kas to dara, kā to dara un kāpēc to dara?

 

1) Kas to dara? Apgraizīšana ir izplatīta ASV (ap 90% vīriešu ir apgraizītu, pārsvarā jau īsi pēc dzimšanas), arābu valstīs, Izraēlā, arī Āfrikā.

 

2) Kā to dara? Apgraizīšanu var veikt maziem bērniem, īsi pēc dzimšanas, jeb jau aptuveni 8 dienas pēc tās. Šādi notiek ASV, Arābu zemēs u.c. Taču ir izplatīta ar prakse to veikt pusauga zēniem (Āfrikā, Bosnijā u.c.), lai zēni apzinātos un pieredzētu šo operāciju. Metodes mijas no ļoti sāpīgām (ar bārddziņa nazi zēnam nogriež priekšādu, aptin lupatu ap asiņojošo galu un palaiž, lai skrien, kamēr sadzīst) līdz ļoti humānām (ar anestēziju, šuvēm un profesionālu ķirurgu dalību). Sadzīst parasti 3-4 nedēļu laikā.

 

3) Kāpēc to dara?  Apgraizīšanas senākais pamats meklējams Bībelē, kur Dievs pavēlējis savai izredzētajai tautai - ebrejiem - vīriešiem nogriezt priekšādiņu kā pazemības un izredzētības apliecinājumu. Tomēr mūsdienās dominē praktiskie apsvērumi - Āfrikā, Arābu valstīs ar karsto klimatu ir grūti uzturēt higiēnu, tādēļ apgraizot locekli, ar priekšādiņas nesakrājas smegma (ar kaitīgām baktērijām), viss ir tīrs un sauss. Ir mazāks risks dažādām slimībām. To iesaka arī daudzi urologi.

Tagad jau ir parādījušies arī papildus motīvi veikt apgraizīšanu (valstīs, kur tas nav standartā) - apgraizīts vīrietis spēj daudz ilgāk mīlēties, jo galviņa nav tik jūtīga (jo tā vairs nav paslēpta maigajā priekšādiņā, bet ir spiesta rīvēties pret drēbēm u.t.t.), loceklis tā daudz labāk izskatās (esat redzējuši kādu porno ar neapgraizītu locekli?), kā arī sieviešu aptaujas liecina, ka viņām labāk patīk sekss ar tādiem vīriešiem.

 

Protams, ir viedoklis, ka viss, kas ir dabisks, ir pareizi un nav ko darīt tādas lietas. Tomēr ir vērts padomāt. Personīgi es to esmu veicis, pats pēc savas brīvas gribas. Viens no galvenajiem pamudinājumiem man bija aptauja, kurā tika parādīts vidējais seksa akta ilgums dažādās valstīs. ASV, kur apgraizīti ir lielākā daļa, bija līdere ar vidēji aptuveni 20 min ilgu aktu...kamēr Eiropas valstis, kur tāda lieta nav izplatīta, diezgan atpalika...jūtos apmierināts.

 

Atceros vienu epizodi no seriāla Sekss un Lielpilsēta - Samanta, taisoties uz gultu ar kādu vīrieti un ieraugot, ka viņš ir neapgraizīts, šausmās izsaucās - kur lai es lieku to ādas blāķi :D

Ja gribat redzēt bildes, meklējat googlee circumcizion... ;)

P.S. Apgraizīšanu veic arī sievietēm, Āfrikā, bet tas gan jau ir barbarisms.

Veiksmi!
 

 Autors: misterMr Vīriešu apgraizīšana - mīti un patiesība
Izmantotie avoti:
http://dažāds