Top 1. Krievija.

Krievija ir daļēji prezidentāla republika, ko veido 83 federālālie apgabali.
Tā robežojas ar šādām valstīm (no ziemeļrietumiem uz dienvidaustrumiem): Norvēģija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Baltkrievija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžāna, Kazahstāna, Ķīna, Mongolija un Korejas demokrātisko valsti. Tai ir arī jūras robežas ar Japānu (līdz Ohotskas jūrai) un Amerikas Savienotajām Valstīm (līdz Beringa šaurumam).17 098 242  km2 lielā platība Krieviju padara par lielāko valsti pasaulē. kas aptver vairāk nekā astoto daļu sauszemes platības, ar 142 miljoniem iedzīvotāju Krievija ieņem  devīto vietu pēc iedzīvotāju skaita. 40 % Krievijas atrodas Eiropā un 60% Āzijā, tai skaitā Krievijā ir 11 laika zonas!Krievijai ir pasaulē lielākais rezerves minerālu un enerģijas resursu daudzums, pasaulē lielākais meža rezerves un ezeri aizņem 1/4 daļu no pasaulē esošā saldūdens.

Top 2. Kanāda.

Kanāda  ir valsts kura aizņem lielāko daļu no Ziemeļamerikas ziemeļiem. Tā plešas no Atlantijas okeāna austrumos līdz Klusajam okeānam rietumos, bet ziemeļos to apskalo Ziemeļedus okeāns. Kanāda ir pasaulē otrā lielākā valsts pasaulē pēc platības(9 984 670  km2). Sauszemes robeža dienvidos un rietumos tai ir tikai ar ASV.Kanāda atrodas vistālāk ziemeļos no visām valstīm. Tā aizņem divas piektdaļas no Ziemeļamerikas un valsti šķērso 5 laika joslas. Kanāda ir decentralizēta federācija no 10 provincēm un 3 teritorijām, ko valda kā monarhiju. Mūsdienās Kanāda ir attīstīta industriāla lielvalsts un viena no bagātākajām valstīm pasaulē. Rūpniecība visvairāk balstās uz bagātajiem dabas resursiem: koksnes, dažādu rūdu, naftas un ogļu krājumiem. Kanādas galvaspilsēta ir Otava. Kanāda ir tehnoloģiski attīstīta valsts, bet tās ekonomika tradicionāli balstās uz dabas resursu pārpilnību. Iedzīvotāju skaits 33 844 000.


Top 3. Ķīna.

Ķīna ir sociālistiska valsts Austrumāzijā. Galvaspilsēta ir Pekina. Robežojas ar Mongoliju, Krieviju, Ziemeļkoreju, Vjetnamu, Laosu, Mjanmu, Indiju, Butānu, Nepālu, Pakistānu, Afganistānu, Tadžikistānu, Kirgizstānu. un Kazahstānu. Platība  9 596 960 km2. Iedzīvotāju skaits 1 325 078 373 (!) Ķīnas Tautas Republikai ir vismilzīgākā armija, ko veido aptuveni 2,34 miljoni karavīru.Ķīnas teritorija ir šūpulis vienai no vecākajām civilizācijām pasaulē, kuras saknes ir pat 6 tūkstoši gadu tālā pagātnē.

Top 4. ASV.

Amerikas Savienotās Valstis, ir federāla konstitucionāla republika, kura sastāv no 50 štatiem un no viena federālā apgabala. Valsts atrodas galvenokārt Ziemeļamerikas centrālajā daļā, kur tās savstarpēji saistītie 48 štati un galvaspilsētas apgabals Vašingtona ir izvietoti starp Atlantijas un Kluso okeānu. Ziemeļos tā robežojas ar Kanādu, bet dievidos ar Meksiku. Savienotajās Valstīs bez kontinentālajiem štatiem ietilpst arī Aļaska un Havajas.Ar 9,83 miljoniem km² lielu platību un 306 miljoniem iedzīvotāju Savienotās Valstis ir trešā lielākā valsts pasaulē pēc platības.ASV ekonomika ir lielākā nacionālā ekonomika pasaulē, 2008. gadā tās iekšzemes kopprodukts bija 14,3 triljoni ASV dolāri.

Top 5. Brazīlija.

Brazīlija, ir valsts Dienvidamerikā, kura aizņem gandrīz pusi no kontinenta. Brazīlija ir piektā lielākā valsts pasaulē(8 514 877 km2) , kā arī piektā lielākā valsts pēc iedzīvotāju (183 888 841) skaita. Austrumos to apskalo Atlantijas okeāns. Ziemeļos tā robežojas ar Francijas aizjūras departamentu Franču Gviānu, Surinamu, Gajanu un Venecuēlu, ziemeļrietumos robežojas ar Kolumbiju, rietumos ar Bolīviju un Peru, dienvidrietumos ar Paragvaju un Argentīnu, bet dienvidos ar Urugvaju.Brazīlijas valsts nosaukumu deva portugāļi. Viņi valstij iedeva nosaukumu pēc mežos augošā brazas koka nosaukuma.Aptuveni puse no Brazīlijas iedzīvotājiem ir jaunāki par 20 gadiem.

Krievija Autors: kolins Lielākās valstis. Top 5!
1. Krievija
Kanāda Autors: kolins Lielākās valstis. Top 5!
2. Kanāda
Ķīna Autors: kolins Lielākās valstis. Top 5!
3. Ķīna
ASV Autors: kolins Lielākās valstis. Top 5!
4. ASV
Brazīlija Autors: kolins Lielākās valstis. Top 5!
5. Brazīlija