Foto: © Royalty-Free/CORBIS
 Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
11.
Bet kad astronauti nolaidās... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
12. Bet kad astronauti nolaidās uz mēness virsmas, tad redzēja, ka uz mēness virsmas, putekļu kārta ir mazāka par 2 cm. Kur palika visi putekļi ?
Lai tomēr pārbaudītu šo... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
13. Lai tomēr pārbaudītu šo teoriju, amerikāņu astronauti transportēja uz mēness virsmu speciālas plates, kas savāc putekļus. Pēc veiktajām analīzēm 10000 gadu laikā uz mēness MAKSIMUMS var savākties tikai ap 6 cm putekļu. Bet paskaitiet tagad man lūdzu cik būtu putekļu, ja putekļi krātos miljoniem gadu ? .
Kosmosā patstāvīgi lido... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
14. Kosmosā patstāvīgi lido komētas, un pa mazām zaudē savu materiālu, apdegot pret sauli, atstājot aiz sevis asti. Bet vienmēr tikai zaudēt materiālu nevar, tāpēc loģiski parēķinot komētas dzīvo aptuveni 10000 gadu.
Ja visumam ir miljardu gadu... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
15. Ja visumam ir miljardu gadu, no kurienes tad ir komētas ?
Apkārt zemei ir magnētiskais... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
16. Apkārt zemei ir magnētiskais lauks, tas pastāvīgi paliek vājāks (atskaites punkts 1930 gadā). Pēc entajiem fiziķu aprēķiniem zeme nevar būt vecāka par 25000 gadu, kā nekā darbojas dinamo princips.
Grenlandē ir ļoti biezs... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
17. Grenlandē ir ļoti biezs sniega un ledus slānis. „Zinātnieki” to mēra gredzenos. Vasarā ledus sāk kust, veidojas ūdens, kurš vēlāk sasalst, tāpēc veidojas caurspīdīga ledus kārta. Ziemā šī ledus kārta veidojas balta. Lielākais urbums – 3048 m dziļumā, tajā atrastas 135 tūkstoši ledus riņķu. Bet viņi nezināja par Grenlandē nozudušo eskadriļu. 2 pasaules kara laikā vairākas lidmašīnas piezemējas Grenlandē, nebija degvielas, un par šiem lidaparātiem aizmirsa. 1990 gadā, viens cilvēks tomēr sagribēja tās atrakt, bet tas nebija tik viegli. Šīs lidmašīnas atradās ļoti dziļi zem ledus. 80 metri ledus 48 gadu laikā. 1,67m/gadā. Un pats biezākais ledus slānis, radās apmēram 1825 gadu laikā. 3048m / 1,67 m/gadā = 1825 gadi. Pa gabaliem, caur urbumiem lidmašīnas bija pa daļām dabūtas ārā. Cilvēku sauc Robert Cardy – kaislīgs lidmašīnu kolekcionārs. Kad vilka lidmašīnas ārā, viņš redzēja vairākus simtus „ledus riņķus”. Izrādās, ka tādu var būt pat 10 pa dienu. Bet vel joprojām šos apļus sauc par gadu riņķiem.
Upes arī jūrās un okeānos... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
18. Upes arī jūrās un okeānos ienes sāli.
Okeānos sāls vidēji ir 437... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
19. Okeānos sāls vidēji ir 4%. Ja zemei būtu miljardi gadu, tad tam būtu jāpārsniedz 60%.
Saules diametrs stundā... Autors: CmpuM Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
20. Saules diametrs stundā samazinās par 1,5 m stundā. Tad ja zemei būtu miljardi gadu, saulei pirms miljoniem gadu bija jābūt daudz lielākai. Un par kādu dzīvību mēs varam runāt, ja saule burtiski visu sadedzinātu uz zemes.
1  2  3